Söve Kesme Makinası

Söve Kesme Makinası


Söve Kesme Makinesi, Sıcak Telle Strafor ve Stropiyer Kesim işlemlerini sorunsuz yapabilmektedir. Tüm dışcephe ve içcephe ürünleri üretimi için ideal makinedir.

Daha fazla bilgi için.

Makina Genel Özellikleri


  • Dış ölçüleri "220cm x 250cm"
  • Hareket kabiliyeti "210cm x 150cm"
  • Yatay / Dikey kol sistemi
  • Varyak dijital ayarlı ısıtıcı
  • Standart bigisayar kontrollü
  • Dayanıklı kompozit tasarım
  • www.ofomakina.com

"Söve Kesme Makinası" ismi ile bilinen makinamız otomatik sistem sıcak telle köpük kesme amacı ile üretilmiştir. "Strafor", "Eps", "Xps" gibi köpük maklzemelerin tümü bu makina ile kesilebilir.Söve Kesme Makinası,Strafor Kesme Makinası,Stropiyer Kesme Makinası gibi farklı isimlerle adlandırılan makinaların tüm özelliklerine tek başına sahip olup tüm söve üretimleri için temel makinedir.

Firmamız tarafından temel düzeyde söve üretim amacıyla geliştirilmiş ve güçlendirilmiş şasiye sahiptir.Dış cephe söve ürünlerinin tamamının kesimi bu makina ile gerçekleştirilebilmektedir. Bunun yanında iç cephede kullanılan kartonpiyer, köşebentler, dekoratif modeller de hatasız ve firesiz olarak üretilebilmektedir..


Makina Teknik Özellikleri

      -Söve Kesme Makinesi, Sıcak Telle Strafor ve Stropiyer Kesim işlemlerini sorunsuz yapabilmektedir. Tüm dışcephe ve içcephe ürünleri üretimi için ideal makinedir.

      -Firmamızın üretmiş olduğu söve kesim makinesinin sahip olduğu boyutları ile 4 bloğu aynı anda kesebilme özelliğine sahiptir. Diğer kesim makinelerine göre daha hassas ve hızlı üretim kapasitesine sahip olablirsiniz.

     

-Hareket kabiliyeti :                              

                                  "X" ekseninde ; 250 cm

                                  "Y" ekseninde ; 150 cm

-Tel Bağlama aparatları 1 'er metreden toplam 2 metre uzunluğundadır. Özel iletkenli sarı malzemeden tij açılmıştır.Çoklu tel bağlamaya uygundur.

 

-İki Kol arası tel bağlama genişliği 220cm 'dir.

 

-Fotoğraflarda görüldüğü üzere vidalı mil, step motor tahrik sistemli hareket mekanizmasına sahiptir. Hassas kesimler için idealdir. Isıtıcı Panosu 5Kw digital sıcaklık göstergeli varyak mekanizmalıdır.

-Bilgisayar kontrol masa aparatı ve işletme programı Bilgisayar fiyata dahildir. Kontrol arayüzü mach3 programı üzerinden çalışmaktadır. Autocad de çizdiğiniz çizimlerinizi anında kesime hazırlayabilirsiniz.


"Strafor Kesim Makinası Örnek kesim"

Makinamız "mach3" program ile kesim işlemi gerçekleştirmektedir. Makine ile birlikte Hazır birçok ürün Çizimlerini de veriyoruz. İsterseniz "Autocad" ya da "Coreldraw" gibi çizim programları ile kendi modellerinizi de üretip kesim yapabilirsiniz.

Söve Kesme makinası ile yapabileceğiniz örnek kesimler


...
Örnek-1 "Söve Modeli"
...
Örnek-2 "Desenli Söve Modeli"

Söve Çizimi ve Model Tasarımı

Bina dış giydirme ve iç dekarasyon için çeşitli modeller kullanılmaktadır. İnşaat sektöründe binaların dış ve iç görünümleri artık daha önem kazanmıştır. Bu sebeple herkes standart uygulamaların aksine özgün modeller ile binalarını özgün şekillendirmeler ile giydirmektedir.

Söve uygulayıcı firmalar kişilere özel çözümler sunmak için kendi ürünlerini üretmeleri gerekmektedir.

Hazır, Özel Tasarım Söve ve Kartonpiyer modelleri kütüphanemize ulaşmak için lütfen sitemizin üst başlığında bulunan " DÖKÜMANLAR / SÖVE ÇİZİMLERİ " linkine tıklayınız.


...
"Osmanlı Tuğrası"
...
Dekoratif Modeller
...
Söve Modelleri

Sitemizde yüzlerce söve modelini sizler için hazırlayıp sunmuş bulunuyoruz. Bunların dışında müşterilerimize özel hazırlamış olduğumuz tasarımlarımıza da yukarıda belirtilen linkten görebilirsiniz.

Özel Söve Çizimleri yada Katalog tasarımı mı yaptırmak istiyorsunuz ?